V sobotu 11.11.2017 se u nás v Osvětimanech na kulturním domě konala tradiční VC Osvětiman, kterou pořádal domácí šachový klub ve spolupráci s obecním úřadem městyse Osvětiman. Všechny účastníky přivítal místostarosta městyse Osvětiman pan Lubomír Berka, který všechny hráče velice srdečně přivítal a popřál jim hodně úspěchů ve hře. Našeho turnaje se zúčastnilo celkem 48 mladých hráčů. Ve starší kategorii (ročník 2002-2006) nastoupilo 20 hráčů a druhá polovina v mladší kategorii (ročník 2007 a mladší). Hrálo se na 7 kol 2X15 minut.

Turnaj začal v 9.00 hod a končil slavnostním vyhlášením vítězů ve 13.00 hod. První tři hráči v každé kategorii obdrželi medaile, diplomy, sladkou odměnu a drobnou cenu. V této soutěži hrají také dívky, které jsou hodnoceny zvláštˇa také obdržely medaile a diplomy. Ostatní hráči nemuseli být smutní, protože cen bylo připraveno dost, takže se dostalo na každého hráče.
Pořadatelé připravili účastníkům drobné občerstvení a něco sladkého na mls, s čím byli účastníci mile překvapeni.
V kategorii starších žáků vyhrál Skalka Tomáš (ŠK Veslí nad Moravou) s plným zisk 7 bodů. V dívkách zvítězila Všetulová Viktorie (ŠK Staré Město) ziskem 5 bodů.  V kategorii mladších žáků vyhrál Hlůšek Michal (SK Boršice) zisk 6,5 bodů
a v dívkách zvítězila Spáčilová Klára (ŠK Staré Město) zisk 4,5 bodů. 
Barvy našeho klubu hájilo celkem 5 hráčů. V kategorii starších nastoupilo 5 hráčů a dařilo se takto. Vašek Jakub uhrál 3,5 bodu a umístnil se na 13. místě, Hlaváček Ondřej uhrál 2,5 bodu a umístnil se na 15. místě, Juřík Filip uhrál 2,5 bodu a umístnil se na 16. místě, Pelikán Tadeáš uhrál 1,5 bodu a umístnil se na 19. místě, Čevelík Dan uhrál 1 bod a umistil se na 20. místě. V mladší kategorii jsme bohužel neměli žadného zástupce, takže výzva pro mladé šachisty a šachistky - přidejte se k nám. Trénink každý čtvrtek ve škole.
Závěrem bych popřál všem našim hráčům k jejich dosaženým výsledkům a poděkoval za reprezentaci našeho klubu. Chci poděkovat panu starostovi Otakaru Berkovi za věnované ceny, dále Obecnímu úřadu Medlovice a firmě Colorlak a.s.
Nesmím zapomenout poděkovat paní Hlaváčkové a Vrtalové za pomoc při pořádání turnaje.

Výsledky

VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany
VC Osvětimany