Výstavba domu s pečovatelskou službou (DPS) započala v srpnu roku 1999. Zaměstnancům Obecního úřadu dalo spoustu práce a přesvědčování ministerských a okresních pracovníků o potřebě a důležitosti této stavby v naší obci. Ukončení stavby bylo plánované v roce 2001a hodnota stavby se předpokládala cca 20 mil. Kč. Celkové náklady na výstavbu nakonec dosáhly 21 mil. Kč, z toho dotace z MMR byla 15 mil. Kč a vlastní zdroje obce 6 mil. Kč.
Dům s pečovatelskou službou
Studie DPS. Autor: Ing. Arch. Jiří Hloušek

Budova byla slavnostně otevřena 26. ledna 2001 za účasti přednosty OkÚ a starostů okolních obcí Medlovic, Újezdce, Hostějova, Vřesovic ,Stříbrnic, Boršic spolu se starostovy z mikroregionu Buchlov - Buchlovic Velehradu , Modré, Břestku, dále členů obecního zastupitelstva, projektanta, zástupce stavební firmy Stamos, stavebního dozoru a dalších čestných hostů a tisku.

Podmínky přijetí

DPS je určen pro starší občany, jejichž zdravotní stav je takový, že nepotřebují komplexní ústavní péči. Ubytování je poskytováno na základě smlouvy o ubytování pro konkrétní ubytovací jednotku. Do DPS mohou být přijati občané jednotlivci nebo manželské dvojice, kteří dosáhli věku rozhodného starobního důchodu nebo občané trvale invalidní. O přidělení bytu v DPS rozhoduje sociální komise Obecního úřadu Osvětimany.

Ubytování

V jednopatrové budově, která je umístěna v centru obce je 22 bytů. Součástí budovy je společenská místnost, místnost pro pečovatelku. Řešení celé budovy je bezbariérové s výtahem do prvního patra. V podkroví jsou dva služební byty. Cena měsíčního pobytu včetně nájemného, předpokládané spotřeby elektřiny a vody se pohybuje kolem 5 000,- Kč.


Vybavení bytu:

  • byt tvoří velká místnost o rozměrech min. 5 x 4 m s kuchyňským koutem a kuchyňskou linkou, která je doplněna vestavěným dvouplotýnkovým vařičem nebo sporákem,
  • malá předsíň s vestavěnými skříněmi,
  • samostatné WC,
  • koupelna vybavena sprchovým koutem nebo vanou a opatřená vývodem na automatickou pračku,
  • téměř všechny byty mají balkon s pěkným výhledem na náves,
  • součástí bytu je přípojka kabelové televize a telefonu.
  • Každý byt má samostatné měření elektřiny, teplé a studené vody. Vytápění je centrální plynové. Aby se obyvatelé DPS cítili jako doma mohou si zařídit byt vlastním nábytkem.

Adresa

Dům s pečovatelskou službou
Osvětimany č. 62
687 42

tel: 572 594 356 

Bližší informace
Vám rádi poskytnout zaměstnanci úřadu městyse v Osvětimanech na tel. 572 594 111.

DPS
DPS
DPS
DPS
DPS
DPS
DPS
DPS
DPS
DPS
DPS

Přílohy
FileDescriptionVyvěšenoSejmutoFile size
Download this file (dps_vyjadreni_lekare.pdf)Vyjádření lékařeVyjádření lékaře o zdravotním stavu žadatele o umístění do DPS Osvětimany  64 kB
Download this file (dps_zadost.pdf)Žádost o umístěníŽádost o umístění do DPS Osvětimany  42 kB
Download this file (dps_rad.pdf)Provozní a domovní řádPodrobný Provozní a Domovní řád schválený Obecním zastupitelstvem v Osvětimanech   72 kB